SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Tenn 7797069

nr 779 7069

Tenn

3 delar, Bla Sejdel i glas med tennlock

Kondition: slitage, skador

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 september 2012
kl 17:42:29

22/9 20:35:55 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn