SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Tenn 7797069
nr 779 7069
Tenn
3 delar, Bla Sejdel i glas med tennlock
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 september 2012
kl 17:42:29
22/9 20:35:55
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn